مطالب اینترنتی tag:http://jamshidf.mihanblog.com 2020-07-14T05:02:35+01:00 mihanblog.com آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ 2019-07-10T06:32:17+01:00 2019-07-10T06:32:17+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/29 نویسنده [ad_1] مجله دیجی کالا - زهرا غلامی: سال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها می‌دانند. اما آیا واقعا درست است که نگرانی‌ها و مسوولیت‌های بیشتر می‌تواند رنگ مو را تغییر دهد. پاسخ کوتاه این است که قضیه پیچیده است. استرس قطعا روی وضعیت جسمانی ما تاثیر می‌گذارد، اما در زمینه سفید شدن مو، دانشمندان هنوز نمی‌دانند که دقیقا چه چیزی عامل آن است. تحقیقات نشان می‌دهند که چندین عامل وجود دارند که بر میزان موی سفید سر ما تاثیر می‌گذارند. موی ما رنگش را از سلول‌هایی به نام

مجله دیجی کالا - زهرا غلامی: سال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها می‌دانند. اما آیا واقعا درست است که نگرانی‌ها و مسوولیت‌های بیشتر می‌تواند رنگ مو را تغییر دهد.

آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟

پاسخ کوتاه این است که قضیه پیچیده است. استرس قطعا روی وضعیت جسمانی ما تاثیر می‌گذارد، اما در زمینه سفید شدن مو، دانشمندان هنوز نمی‌دانند که دقیقا چه چیزی عامل آن است. تحقیقات نشان می‌دهند که چندین عامل وجود دارند که بر میزان موی سفید سر ما تاثیر می‌گذارند.

موی ما رنگش را از سلول‌هایی به نام ملانوسیت می‌گیرد که رنگدانه تولید می‌کنند. وقتی ما سن‌مان بالا می‌رود، سلول‌های ملانوسیت ضعیف شده و می‌میرند. به این ترتیب، موهای ما دیگر رنگ نمی‌شوند.

این آسیبی که به سلول‌ها وارد می‌شود «استرس اکسیداتیو» نام دارد و در تمام سلول‌های بدن‌مان رخ می‌دهد و بخشی از روند طبیعی افزایش سن است، نه استرس امتحان یا آخرین مهلت انجام یک پروژه.

وقتی بدن ما مسن‌تر می‌شود، دیگر نمی‌تواند با انواع خاصی از مولکول‌های مضر مبارزه کند. در نتیجه استرس اکسیداتیو رخ می‌دهد و تاثیرش در موهای ما دیده می‌شود.

«میری سیبرگ»، یک مشاور پوست‌شناسی از موسسه‌ی جهانی پوست‌ می‌گوید: «استرس بیشتر ممکن است منجر به ریزش مو شود تا سفید شدن آن.» بنابراین اگر در موقعیت پراسترسی قرار دارید، سفید شدن زود هنگام مو را فراموش کنید، چرا که مشکل بزرگ‌تری مربوط به مو وجود دارد که باید حواس‌‌تان به آنها باشد. نگرانی‌ها و استرس‌های زیاد و درازمدت می‌توانند در فرایند‌های زیستی رشد مو اختلال ایجاد کرد و منجر به ریزش مو شوند.

اما در سال ۲۰۰۷، محققان دانشگاه هاروارد عنوان کردند که استرس مداوم می‌تواند فرایند سفید شدن مو را سریع‌تر کند، چون استرس مولکول‌های به شدت واکنش‌پذیری تولید می‌کند که رادیکال آزاد نام دارند و در تولید ملانین اختلال ایجاد می‌کنند. پزشکی به نام «تایلر سیمت» می‌گوید: «ما کسانی را دیده‌ایم که دو تا سه سال استرس داشتند وگزارش داده‌اند که در این مدت موهایشان زودتر سفید شده است.»

البته عوامل زیست‌محیطی دیگری هم در سفید شدن مو دخیل هستند. این عوامل شامل سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض آلودگی هوا و نداشتن تغذیه خوب می‌شوند. بنابراین اگر نمی‌خواهیم موهایمان سفید شود بهتر است از این عوامل دوری کنیم. شاید هم بد نباشد که کمی کمتر حرص بخوریم و آرامش‌مان را حفظ کنیم.


[ad_2]
لینک منبع
بازنشر: مفیدستان

عبارات مرتبط


1 سپتامبر 2016 ... سالهاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها میدانند. اما آیا واقعا درست است که نگرانیها و مسوولیتهای بیشتر میتواند رنگ مو ...سالهاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها میدانند. اما آیا واقعا درست است که نگرانیها و مسوولیتهای بیشتر میتواند رنگ مو را تغییر دهد.چرا موهایتان زود سفید شده است راههای درمان. الودکتر: غم دنیا؟ اضطراب؟ استرس؟ فشار کاری؟ ... سفید شدن زودرس موها به مواردی گفته میشود که موهای فرد قبل از ۲۰ سالگی شروع به سفید شدن کنند. .... آیا قورت دادن خمیردندان سلامت افراد را به خطر می اندازد؟8 آگوست 2013 ... چند نفر را میشناسید که موهایش خیلی زود سفید شده و وقتی علت را جویا میشوید آه از نهادش ... سفید شدن موها یک حالت نگرانی و استرس ایجاد میکند. .... با ملودی طبیعت سیلی بر صورت "روستای همه مردم ایران": آیا این هزار ساله زنده میماند؟از دست دادن مو در واقع یک فرایند طبیعی است آیا از ریزش موی ناخواسته رنج میبرید؟ ... یکی از دلایل سفید شدن موها میتواند استرس و اضطراب باشد. ... بهتر بخوابید، بلکه سفید شدن موهایتان را هم کندتر میکند خواب کافی هم راه خوبی برای کاهش استرس ...21 ژوئن 2009 ... موهایی كه زود سفید میشوند ... برخی جوانان هنوز به سن 20 سالگی نرسیده، موهایشان سفید میشود. اما آیا سفید شدن مو نشانه پیری است؟ .... درد نکنه چون الان متوجه شدم که عامل اصلی سفید شدن موهای نازنینم آشفتگی ذهنی و استرس بوده.با ما همراه شوید تا تاثیر استرس روی موها را بررسی کنیم. ... برخی این باور غلط را دارند که موهایی که زود سفید میشود، دیگر نمیریزند، در صورتی که این گونه نیست.میکند؟ رنگدانه سفید سفید زود شدن را مو موهایمان علوم استرس زیستی آیا ملانوسیت مو.سالهاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها میدانند. اما آیا واقعا درست است که نگرانیها و مسوولیتهای بیشتر میتواند رنگ مو را تغییر دهد.آیا استرس موهایمان را زود سفید میکند؟ - دیجیکالا مگ | خبرپو.


کلماتی برای این موضوع

آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ دیجی‌کالا مگمقالهاسترسوسفیدسال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها می‌دانند اما آیا آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ شمار از …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از کشاورزنیوز شهریور ١١ آیا استرس موهایمان را زود سفید می موثر در سفید شدن موها می‌دانند اما آیا واقعا درست استرس بیش از حد را یکی از آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ پرسیاراسترس یکی از عواملی است که بر تغذیه افراد تاثیر می گذارد و باعث بروز چاقی و لاغری آن ها آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟…سال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها می‌دانند اما آیا آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ شفا …به گزارش دبلیوخبر و به نقل از شفاآنلاین شهریور ١١ آیا استرس موهایمان را زود سفید می آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟زهرا غلامی سال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل موثر در سفید شدن موها می‌دانندآیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ کشاورزنیوزآیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ کشاورزنیوز کشاورزنیوز اخبار کشاورزی ایران آیا استرس موهایمان را زود سفید می کند؟استرسموهایمانزودسفیدعکس های آیا بزرگترین کوسه سفید جهان پیدا شد؟ سال هاست که استرس بیش از حد را یکی از آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟ سال‌هاست که استرس بیش از حد را یکی از عوامل
[ادامه مطلب را در اینجا بخوانید ...]


لینک منبع و پست :آیا استرس موهایمان را زود سفید می‌کند؟
http://iranmg.blogsky.com/1396/06/02/post-64924/
]]>
آموزش مدیریت مالی به فرزندان 2018-08-01T12:21:26+01:00 2018-08-01T12:21:26+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/28 نویسنده تحقیقات بسیاری ثابت کرده‌اند که موفقیت مالی در دوره بزرگسالی، تا حدود زیادی نتیجه شیوه آموزش ما در دوران کودکی است. اما بسیاری از والدین از اهمیت این مسأله غافل هستند. آنها تلاش زیادی می‌کنند تا کودک خود را از انواع آموزش‌ها برخوردار سازند، لوازم مورد نیاز او را تهیه کنند و زندگی امن و شادی برایش فراهم کنند. در حالی که تمام این موارد بدون ارتقای آگاهی‌های مالی کودک و هوشمند ساختن او در خصوص پول فایده چندانی ندارد. به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ در حقیقت، هرچه کودک در زمینه‌های م

children

تحقیقات بسیاری ثابت کرده‌اند که موفقیت مالی در دوره بزرگسالی، تا حدود زیادی نتیجه شیوه آموزش ما در دوران کودکی است. اما بسیاری از والدین از اهمیت این مسأله غافل هستند. آنها تلاش زیادی می‌کنند تا کودک خود را از انواع آموزش‌ها برخوردار سازند، لوازم مورد نیاز او را تهیه کنند و زندگی امن و شادی برایش فراهم کنند. در حالی که تمام این موارد بدون ارتقای آگاهی‌های مالی کودک و هوشمند ساختن او در خصوص پول فایده چندانی ندارد.

به گزارش آلامتو به نقل از ماهنامه معیشت؛ در حقیقت، هرچه کودک در زمینه‌های متفاوت رشد کرده و مهارت‌های متنوعی را کسب نموده باشد، بدون دانش مالی کافی، که از طریق مهارتی کسب شده باشد، قادر نیست زندگی موفقی را در دوران بزرگسالی ایجاد کند. در ادامه به هشت قانون اصلی در تربیت کودکانی هوشمند و آگاه نسبت به پول اشاره شده است. توجه به این قوانین در پرورش مناسب کودکان نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

  1. قدرت خود را کنترل کنید

مطالعات نشان می‌دهند که والدین بیشترین و عمیق‌ترین تأثیر را روی کودکان بر جای می‌گذارند که این مسأله در خصوص پول نیز صادق است.

در برخی از مطالعات نشان داده است که درصد زیادی از افراد بزرگسال، رویه‌های مالی خود را بر اساس فرآیندهایی سامان داده‌اند که از والدین خود به صورت مستقیم و غیرِ مستقیم آموخته‌اند. از این رو، مهمترین گام در پرورش استعدادهای پولی کودک کنترل قدرت تأثیرگذاری است.

شاید شما از آزاد گذاردن فرزند خود احساس خوبی نداشته باشید و تصور کنید که مهارت یا دانش اندک او باعث دردسر خواهد شد. اما بدون آزادی عمل و تجربه مستقیم، کودک شما هیچ مهارتی را کسب نخواهد کرد. نیازی نیست که در این آموزش‌ها امور پیچیده اقتصادی را آموزش دهید. صرفاً کودک را آزاد بگذارید تا در امور روزمره خود تصمیم گیری نموده و مهارت لازم را کسب کند.

به او اجازه دهید به صورت مستقل از پولی که در اختیار دارد استفاده کند و عواقب تصمیمات را به تنهایی متحمل شود.

همچنین بخوانید: آموزش مدیریت پول به کودکان
  1. گام‌های کوچک او را با پاداش‌های بزرگ حمایت کنید

کودکان توانایی ادراکی محدودتری دارند و بسیاری از امور اقتصادی را به درستی نمی‌فهمند. برای آموزش این نکات باید از روش‌های غیرمستقیم استفاده کنید. به طور مثال اگر می‌خواهید فرآیند وام را به کودک خود آموزش دهید، بازی‌هایی را طراحی کنید و یا با قرض دادن مقداری پول و پس گرفتن آن در روزهای بعدی به او بفهمانید که ماهیت وام چگونه است.

در مورد سرمایه گذاری نیز می‌توانید به مانند بانک عمل کنید. مبالغی را از کودک دریافت کرده و پس از مدت مشخصی با میزان سود به او بازگردانید. به این طریق کودک امور اساساً پیچیده مالی را به ساده‌ترین شکل یاد خواهد گرفت. البته در این مسیر پاداش و تشویق را فراموش نکنید. این کار باعث تربیت ذهن کودک شده و آموزش‌ها را به بخشی از شخصیت او تبدیل می‌کند.

  1. آمـوزش‌ها را با سن کودک هماهنگ کنید

کودکان در هر سنی توانایی‌های خاصی در ارتباط با فهم مسائل مالی دارند. به طور مثال، در سنین پیش از مدرسه، کودکان به شیوه مادی و مستقیم مسائل را درک می‌کنند. فهم آنها از مسائل پولی به اسکناس، سکه و دیگر ابزارهای قابل مشاهده محدود است و به سختی می‌توان اموری مانند سرمایه‌گذاری یا بدهی را برای آنها توضیح داد. از این رو برای آموزش کودکان در این سنین باید از روش‌های غیرمستقیم مهارتی استفاده کرد، به نحوی که کودک در نهایت با نتیجه مادی مواجه شود. پس از این دوران، توانایی‌های انتزاعی کودک رفته‌رفته افزایش می‌یابد.

اینک او می‌تواند فرآیند غیر قابل مشاهده اقتصادی را نیز تا حدودی درک کند و به همین دلیل، آموختن این گونه مسائل به او آسان‌تر است. البته بدیهی است که اگر کودک خود را با آموزش‌های غیرمستقیم در سنین پایین‌تر پروش داده باشید، در این دوران، درک بهتری از مسائل یافته و پیشرفت سریع‌تری خواهد داشت.

  1. اجازه دهید کودکان مدیریت پول را خود بر عهده بگیرند

کودک نیز به مانند تمام انسان‌ها نسبت به مسئولیت مستقیم حساس است. اگر مدیریت تمام کارها را به تنهایی بر عهده بگیرید، کودک بی‌توجه به شرایط تا جایی که قادر باشد به خرج کردن پول شما خواهد پرداخت. اما اگر شرایط را به گونه‌ای تنظیم کنید که او مجبور باشد از پول خودش خرج کند، خواهید دید که شرایط به نحو غیر قابل تصوری تغییر خواهد کرد. به طور مثال، می‌توانید مقرری ماهیانه یا هفتگی خاصی را برای او در نظر بگیرید و آنگاه از کودک بخواهید که بخش خاصی از هزینه‌های خود را با همین مبلغ مدیریت کند.

احساس مسئولیت ناشی از این شرایط تازه، توانایی‌های غریزی فرزند شما را درباره پول بیدار خواهد کرد. او با تفکر درباره پول، رفته‌رفته مهارت بیشتری می‌یابد و می‌تواند اوضاع را تحت کنترل درآورد. در کنار این روش، می‌توانید با پرداخت مبالغ محدودی به عنوان پاداش کمک در امور خانه، ارتباط میان کار و دستمزد را نیز در ذهن کودک تقویت کنید. این روش باعث خواهد شد که کودک درک بهتری از نظام پاداش و حقوق اجتماعی پیدا کند و در آینده رویکرد بهتری نسبت به مسائل کاری داشته باشد. البته توجه داشته باشید که در کاربرد این روش زیاده‌روی نکنید. کودک در کنار آشنایی با شیوه کار و دریافت دستمزد، باید مسئولیت‌پذیری را نیز بیاموزد. اینکه برخی از مسئولیت‌ها بر عهده او است و قرار نیست برای انجام هر کاری دستمزدی دریافت کند.

save-money

آموزش پول به کودکام

  1. مانند کودکان فکر کنید

برگه موافقت با وام یا کارت اعتباری ممکن است برای شما بسیار جذاب باشد. اما کودکان، به ویژه در سنین پایین، قادر نیستند معنای مستقیم آنها را درک کنند. از این رو تلاش برای آشنایی کودک با فرآیندهای پولی از طریق چنین ابزارهایی راه به جایی نخواهد برد.

برای موفقیت در این مسیر باید تفکر بزرگسالی را کنار گذاشته و مانند کودکان فکر کنید. آنها بیش از هر چیز به دنبال لذت مستقیم هستند، معنای انتزاعی پول را چندان درک نمی‌کنند و می‌خواهد لوازم و کالاهای محبوب خود را مستقیماٌ در اختیار داشته باشند. از این رو باید بدون تکیه زیاد بر روی پول، رفته‌رفته معنای آن را از طریق ارتباط با کالاهای محبوب کودک برقرار کنید. این روش باعث می‌شود تا بتوانید کودک خود را در چارچوب ذهنی مناسبی تربیت کنید. چرا که اصرار بر فهماندن مقولات مناسب بزرگسالان هیچ تأثیری بر ارتقای آگاهی او نسبت به پول نخواهد داشت.

  1. با کودک خود ساده و سرراست برخورد کنید

کودکان نیاز دارند تا گاهی اوقات از شما یک نه قاطع بشنوند. البته این گونه واکنش‌ها برای تأثیرگذاری بهتر باید با توضیح دلایل مخالفت و در صورت امکان، پیشنهاد یک مورد جایگزین همراه شوند. اگر با تمام خواسته‌های کودک موافقت کنید، تربیت او را در مسیر بسیار نادرستی قرار داده‌اید. از سوی دیگر، پاسخ پرسش‌های کودک را نیز تا حد امکان ساده بدهید. مثلاً اگر فرزندتان از شما می‌پرسد که چقدر درآمد دارید، تصور نکنید که این پرسشِ او معنایی مشابه با دوران بزرگسالی دارد.

کودک صرفاً می‌خواهد از قدرت خرید شما در خصوص خودش اطمینان داشته باشد. از این‌رو پاسخی مانند اینکه «پول کافی برای تأمین نیازهای فعلی و آینده داریم» نیز او را قانع خواهد کرد. البته اگر کودک شما به اندازه کافی بالغ شده است، می‌توانید مباحث مالی را به صورت جدی‌تری با او مطرح کنید و در تصمیمات خانواده فرزندتان را مداخله دهید. این کار باعث رشد اعتماد به نفس کودک شده و بر آینده او تأثیر مثبتی خواهد داشت.

  1. شرایط خاص هر کودک را در نظر بگیرید

این توصیه‌ها که در مقالات و مجلات متعدد مطرح می‌شود، راه‌کارهایی کلی هستند که برای افزایش کارآمدی باید در نسبت با هر کودک تطبیق پیدا کنند. کودکان موجوداتی منحصر به فرد هستند و هر یک از شخصیت خاص خود برخوردار هستند. از این رو نمی‌توان توصیه‌ای عمومی را ارائه کرد و بی‌توجه به شرایط خاص هر فرزند آن را به کار برد. پیش از طراحی شیوه‌های آموزشی باید شخصیت کودک خود را به درستی تحلیل کنید.

اگر نیاز است، می‌توانید از کمک مشاوران روان‌شناس در این زمینه بهره بگیرید. پس از این کار، می‌توانید با تسلط بیشتری قوانین مورد اشاره در این مقاله را برای فرزند خود سازگار کرده و آموزش مناسب مالی و پولی را در اختیار او قرار دهید.لینک منبع

مطلب آموزش مدیریت مالی به فرزندان در سایت مفیدستان.

]]>
رازهایی برای کباب کردن میگو 2018-07-23T17:56:31+01:00 2018-07-23T17:56:31+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/27 نویسنده میگو یکی از لذیذترین غذاهای دریایی است که میشود بصورت های متفاوتی طبخ کرد که بهترین روش طبخ میگو کبابی است در ادامه رازهای کباب کردن میگو را بخوانید.. نکات کباب کردن میگو ۱. میگویی که برای کباب کردن استفاده می‌کنید، باید درشت باشد؛ زیرا میگوهای ریز حین پختن خشک و سفت می‌شوند، بنابراین میگوهای ریزتر برای سرخ کردن و میگوهای درشت برای کباب کردن مناسب هستند. بهترین روش طبخ میگو چیست ۲. هنگام خرید میگو دقت کنید اگر میگوهای مورد نظرتان دارای سر هستند، سرشان بوی نامطبوعی ندهد.در ضمن، باید میگوه

میگو یکی از لذیذترین غذاهای دریایی است که میشود بصورت های متفاوتی طبخ کرد که بهترین روش طبخ میگو کبابی است در ادامه رازهای کباب کردن میگو را بخوانید..

نکات کباب کردن میگو

۱. میگویی که برای کباب کردن استفاده می‌کنید، باید درشت باشد؛ زیرا میگوهای ریز حین پختن خشک و سفت می‌شوند، بنابراین میگوهای ریزتر برای سرخ کردن و میگوهای درشت برای کباب کردن مناسب هستند.

بهترین روش طبخ میگو چیست

۲. هنگام خرید میگو دقت کنید اگر میگوهای مورد نظرتان دارای سر هستند، سرشان بوی نامطبوعی ندهد.در ضمن، باید میگوها سفت باشند و بافت ارتجاعی نیز داشته باشند.

۳. برای کباب کردن میگو می‌توانید آن‌ها را در تابه‌های چدنی و در میان سیخ‌های چوبی قرار دهید یا اینکه از سیخ‌های نازک فلزی استفاده و آن‌ها را روی منقل یا باربیکیو کباب کنید.

۴. اگر میگو را روی منقل کباب می‌کنید، باید آتش یکنواخت باشد و سیخ‌های میگو حداقل ۲ سانتی‌متر از آتش فاصله داشته باشند.

رازهایی برای کباب کردن میگو

کباب کردن میگو

۵. از قرار دادن طولانی مدت میگوها روی آتش خودداری کنید، زیرا حرارت بیش از حد، باعث سفت شدن میگوها خواهد شد. یادتان باشد نشانه پخته شدن میگو، حلقه شدن آن بر اثر حرارت است، بنابراین به محض حلقه شدن میگوها، آن‌ها را از روی آتش بردارید.

۶. میگوی کبابی را به اندازه مصرف هر وعده، مزه ‏دار کنید،
زیرا گرم کردن دوباره آن طعم مناسبی برای این غذا ایجاد نخواهد کرد و دلچسب نخواهد بود.

۷. وقتی میگوها کباب شدند، روی سیخ‌های داغ، کمی آب پرتقال ترش یا آب نارنج بریزید
و بعد آن را سروکنید.به این ترتیب طعم غذایتان منحصر به فرد خواهد شد.

نکات قابل توجه برای مصرف میگو بدانید

الف- حساسیت یا آلرژی غذایی:

از آنجایی که ماهی و میگو جزء مواد غذایی حساسیت‌زا (آلرژن) هستند،
مصرف آن‌ها در افرادی که سابقه و استعداد ابتلا به آلرژی یا حساسیت غذایی دارند،
باید طبق نظر پزشک و متخصص تغذیه و با احتیاط باشد.
همچنین پیشنهاد می‌شود این افراد برای آگاهی بیشتر از علایم و نشانه‌های آلرژی غذایی، با متخصص مربوطه مشورت نمایند.

کباب کردن میگو

کباب کردن میگو

ب- پورین‌ها و بیماری‌های مرتبط با اسید اوریک:

میگو دارای موادی به نام پورین است که می‌توانند در بدن به اسیداوریک تبدیل شوند.
تجمع بیش از حد پورین‌ها و اسیداوریک نیز در بدن موجب تشدید عوارض بیماری‌هایی مانند نقرس و سنگ کلیه می‌شود.
به همین دلیل بهتر است بیماران کلیوی یا مبتلایان به نقرس، مصرف میگو را محدود کنند یا از مصرف آن خودداری نمایند

خوب است سرانه مصرف میگو بدانید

طبق اعلام برخی از کارشناسان، مصرف سرانه میگو در ایران تقریباً ۱۰ تا ۲۰ گرم در سال است و بیشترین مصرف‌کنندگان هم تهرانی‌ها هستند.
البته در سال‌های اخیر، مصرف فرآورده‌های دریایی افزایش قابل‌ملاحظه‌ای داشته
اما هنوز هم از مقدار استاندارد توصیه شده کمتر است و هنوز هم در مقایسه با مصرف جهانی در سطوح حداقل قرار داریم.

امگا ۳ فراوانی که در میگو وجود دارد، باعث می‌شود
عادت به مصرف هفتگی آن از بروز آلزایمر و اختلال حواس در دوران سالمندی جلوگیری کند.

مصرف سرانه ماهی در ایران تقریباً ۱۰ کیلوگرم در سال و در سطح جهانی ۱۶ کیلوگرم است.
بنابراین خوب است این را هم بدانید که در میان کشورهای مختلف دنیا،
تایلند، فیلیپین، هند و اکوادور بزرگ‌ترین پرورش دهندگان میگو هستند

بدونیم , تبیان , دلگرملینک منبع

مطلب رازهایی برای کباب کردن میگو در سایت مفیدستان.

]]>
تعیین خط فرمول یک موناکو؛ پول پوزیشن برای ریکیاردو 2018-05-27T06:15:44+01:00 2018-05-27T06:15:44+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/26 نویسنده در پیش نمایش جایزه بزرگ فرمول یک موناکو، دنیل ریکیاردو و سباستین فتل بهترین زمان‌گیری را ثبت کردند و جلوتر از دیگران، آغازگر رقابت اصلی خواهند بود. در دور تعیین خط فرمول یک موناکو، دنیل ریکیاردو از تیم ردبول توانست با ثبت بهترین زمان جایگاه نخست را از آن خود کند. این در حالی است که مکس ورشتاپن هم‌تیمی ریکیاردو به دلیل تصادف در دور تمرینی و برخورد با دیوار پیست نتوانست به مسابقه ادامه دهد. بدین ترتیب مسئولان تیم ردبول اعلام کردند که باید جعبه‌دنده‌ی خودروی ورشتاپن را تعویض کنند و او اگر می

در پیش نمایش جایزه بزرگ فرمول یک موناکو، دنیل ریکیاردو و سباستین فتل بهترین زمان‌گیری را ثبت کردند و جلوتر از دیگران، آغازگر رقابت اصلی خواهند بود.

در دور تعیین خط فرمول یک موناکو، دنیل ریکیاردو از تیم ردبول توانست با ثبت بهترین زمان جایگاه نخست را از آن خود کند. این در حالی است که مکس ورشتاپن هم‌تیمی ریکیاردو به دلیل تصادف در دور تمرینی و برخورد با دیوار پیست نتوانست به مسابقه ادامه دهد. بدین ترتیب مسئولان تیم ردبول اعلام کردند که باید جعبه‌دنده‌ی خودروی ورشتاپن را تعویض کنند و او اگر می‌توانست به زمان‌گیری برسد، با پنج رده کاهش جایگاه مواجه می‌شد. به هر حال ریکیاردو توانست با زمان یک دقیقه و ۱۰.۸۱۰ ثانیه، پول پوزیشن را به دست آورد تا در مسابقه امروز از جایگاه نخست استارت بزند. با اینکه ریکیاردو به دنبال بهبود زمان‌گیری خود بود؛ اما در بخش نهایی پیست نتوانست عملکرد بهتری داشته باشد. این دومین پول پوزیشن ریکیاردو در مسابقات فرمول یک است که دو سال بعد از اولین حضورش در همان محل (موناکو) به دست می‌آید.

Monaco Grand Prix Formula 1 / فرمول یک گرندپری موناکو

لوئیس همیلتون راننده تیم مرسدس که در تمرین اول پیست، جایگاه ریکیاردو را تهدید می‌کرد، با از دست دادن زمان در مراحل بعدی نتوانست جایگاهی بهتر از سومی داشته باشد. این در حالی است که سباستین فتل راننده تیم فراری با زمان یک دقیقه و ۱۱.۰۳۹ ثانیه در رده دوم قرار گرفت و همیلتون با ثبت زمان یک دقیقه و ۱۱.۲۳۲ ثانیه، جایگاه سوم را برای مسابقه امروز به دست آورد.

Monaco Grand Prix Formula 1 / فرمول یک گرندپری موناکو

پس از همیلتون، کیمى رایکونن راننده تیم فراری با یک دقیقه و ۱۱.۲۶۶ ثانیه و والتری بوتاس از تیم مرسدس با یک دقیقه و ۱۱.۴۴۱ ثانیه قرار گرفتند. استبان اُکن، فرناندو آلونسو، کارلوس ساینز، سرجیو پرز و پیر گسلی نیز در رده‌های ششم تا دهم قرار گرفتند. در این میان رانندگان تیم‌های فراری، مرسدس و فورس ایندیا از نظر تیمی عملکرد بسیار خوبی داشتند و توانستند در میان ۱۰ راننده نخست دور تعیین خط گرندپری موناکو قرار بگیرند.

Monaco Grand Prix Formula 1 / فرمول یک گرندپری موناکو

در این میان نیکو هالکنبرگ از تیم رنو، استوفل وندورن از تیم مک‌لارن، سرگئی سیروتکین از تیم ویلیامز، چارلز لکلرک از تیم سائوبر و برندون هارتلی راننده انگلیسی تیم تورو روسو در رده‌های یازدهم تا پانزدهم قرار گرفتند. همچنین مارکوس اریکسون از تیم سائوبر، لانس استرول راننده کانادایی تیم ویلیامز، رومن گروژان و کوین مگنوسن از تیم هاس در جایگاه شانزدهم تا نوزدهم قرار گرفتند و تنها مکس ورشتاپن از تیم ردبول به دلیل تصادف از زمان‌گیری حذف شد.

Monaco Grand Prix Formula 1 / فرمول یک گرندپری موناکو

مقاله‌های مرتبط:

به این ترتیب تیم ردبول در مسابقه اصلی مکس ورشتاپن را به همراه نخواهد داشت و ریکیاردو وظیفه سنگینی برای بهبود امتیاز تیمی بر عهده دارد. بدون تردید امروز رقابت سختی بین ریکیاردو، همیلتون و فتل برای کسب قهرمانی در رقابت جایزه بزرگ فرمول یک موناکو جریان خواهد داشت؛ به‌خصوص فتل که سال گذشته نیز عنوان قهرمانی را در این پیست کسب کرد و حالا برای دفاع از آن، رقابت سختی با رانندگان تیم‌های مرسدس و ردبول خواهد داشت.

رقابت اصلی در مسابقه فرمول یک موناکو ۲۰۱۸، امروز یک‌شنبه انجام خواهد شد؛ اما به دلیل هم‌زمانی با مسابقات لیگ ملت‌های والیبال، به احتمال فراوان توسط شبکه ورزش سیما پخش مستقیم نمی‌‌شود.

دانلودلینک منبع

مطلب تعیین خط فرمول یک موناکو؛ پول پوزیشن برای ریکیاردو در سایت مفیدستان.

]]>
نروژ: حفظ برجام برای امنیت ضروری است 2018-04-28T03:40:14+01:00 2018-04-28T03:40:14+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/25 نویسنده خبرگزاری ایرنا: «اینه ماری اریکسون سوریده» وزیر امورخارجه نروژ در حاشیه کنفرانس سوریه در بروکسل با تاکید بر ضرورت شفافیت درخصوص برجام گفت: توافق هسته ای می بایست حفظ شود چرا که برای امنیت بین المللی مهم است. وزیر خارجه نروژ که برای شرکت در کنفراس سوریه به بروکسل سفر کرده بود در گفت وگو با خبرگزاری «NTB» نروژ به کشورهای ایران و آمریکا توصیه کرد از توافق هسته ای خارج نشوند. اریکسون سوریده در مورد گفت وگوهای خود با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان و مقام های آمریکایی در نیویورک پیرامون توافق

خبرگزاری ایرنا: «اینه ماری اریکسون سوریده» وزیر امورخارجه نروژ در حاشیه کنفرانس سوریه در بروکسل با تاکید بر ضرورت شفافیت درخصوص برجام گفت: توافق هسته ای می بایست حفظ شود چرا که برای امنیت بین المللی مهم است.

وزیر خارجه نروژ که برای شرکت در کنفراس سوریه به بروکسل سفر کرده بود در گفت وگو با خبرگزاری «NTB» نروژ به کشورهای ایران و آمریکا توصیه کرد از توافق هسته ای خارج نشوند.

اریکسون سوریده در مورد گفت وگوهای خود با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان و مقام های آمریکایی در نیویورک پیرامون توافق هسته ای افزود: گفت وگوهایی شفاف با وزیر خارجه ایران و آمریکایی ها درباره اهمیت باقی ماندن در برجام داشتم.

وی مدعی شد که انجام مذاکرات بیشتر برای تقویت برجام امر مثبتی است .

بر اساس این گزارش ، وزیران خارجه ایران و نروژ روز سه شنبه در نیویورک با یکدیگر دیدار کردند. سوریده روز چهارشنبه نیز با «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه کنفرانس سوریه در بروکسل دیدار و پیرامون توافق هسته ای ایران گفت وگو کرد.

همچنین سید «عباس عراقچی» معاون سیاسی وزیر خارجه کشورمان پنجشنبه گذشته در جریان نشست مشورت های سیاسی ایران و نروژ در اسلو با وزیر خارجه نروژ دیدار و گفت وگو کرده بود.لینک منبع

مطلب نروژ: حفظ برجام برای امنیت ضروری است در سایت مفیدستان.

]]>
علی بابا سرانجام به سلطه آمازون در تجارت الکترونیک خاتمه داد 2018-04-19T17:35:09+01:00 2018-04-19T17:35:09+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/24 نویسنده به گزارش وب‌سایت نکست‌وب و براساس جدیدترین آمار، علی‌بابا به‌عنوان محبوب‌ترین پلتفرم تجارت الکترونیک در دنیا از آمازون پیشی گرفته است. داده‌های آمار دیجیتال از سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۸ نشان می‌دهند که علی‌بابا، غول خرده‌فروشی چینی محبوبیت بیشتری از آمازون پیدا کرده است. برخی از داده‌های ارائه‌شده در این آمار توسط پلتفرم تحلیل الکسا فراهم شده است. براساس آخرین رتبه‌بندی الکسا از برترین وب‌سایت‌های جهان، وب‌سایت تابائو متعلق به علی‌بابا به جایگاه دهم و یک پله بالاتر از آمازون ارتقا یافته است.

به گزارش وب‌سایت نکست‌وب و براساس جدیدترین آمار، علی‌بابا به‌عنوان محبوب‌ترین پلتفرم تجارت الکترونیک در دنیا از آمازون پیشی گرفته است.

داده‌های آمار دیجیتال از سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۸ نشان می‌دهند که علی‌بابا، غول خرده‌فروشی چینی محبوبیت بیشتری از آمازون پیدا کرده است. برخی از داده‌های ارائه‌شده در این آمار توسط پلتفرم تحلیل الکسا فراهم شده است. براساس آخرین رتبه‌بندی الکسا از برترین وب‌سایت‌های جهان، وب‌سایت تابائو متعلق به علی‌بابا به جایگاه دهم و یک پله بالاتر از آمازون ارتقا یافته است.

2018 Q2 Digital Statshot

آن‌طور که الکسا می‌گوید، این رتبه‌بندی‌ها با استفاده از ترکیب میانگین روزانه‌ی بازدیدکنندگان و نمایش صفحات در طول ماه گذشته محاسبه شده‌اند. الکسا گزارش می‌دهد که خریداران زمان بیشتری را در تابائو سپری می‌کنند. در واقع بازدیدکنندگان روزانه به‌طور متوسط بیش از ۸ دقیقه زمان صرف بازدید از پلتفرم تابائو می‌کنند؛ در حالی که این زمان برای بازدیدکنندگان از وب‌سایت آمازون به‌طور میانگین ۷ دقیقه و ۴۰ ثانیه است.

علی‌اکسپرس، محبوب‌ترین اپلیکیشن خرید دنیا

جدیدترین داده‌ها نشان می‌دهد که محصولات علی‌بابا در زمینه‌ی اپلیکیشن‌های موبایل نیز دست بالا را دارند. براساس رتبه‌بندی وب‌سایت اپ‌انی از بیشترین اپلیکیشن‌های دانلودشده در مارس ۲۰۱۸، علی‌اکسپرس جایگاه نهم را در اختیار دارد و در بین ۱۰ اپلیکیشن برتر این فهرست تنها اپلیکیشن اختصاصی خرید به‌حساب می‌آید.

2018 Q2 Digital Statshot

رتبه‌بندی اپ‌انی براساس ارقام دانلود ماهانه از فروشگاه‌های گوگل پلی و آی‌اواس در سراسر دنیا به‌دست آمده است. همچنین، این داده‌ها نشان می‌دهند که علی‌اکسپرس از فوریه‌ی ۲۰۱۸ تاکنون ۱۲ پله صعود کرده و یک پله بالاتر از اسنپ‌چت قرار گرفته است. نکته‌ی جالب این که اپلیکیشن‌های موبایل فیسبوک با وجود رسوایی پیش‌آمده در ماه گذشته همچنان در میان پردانلودترین و پرکاربردترین اپلیکیشن‌ها در ماه مارس قرار دارند. برای مطالعه‌ی جزئیات بیشتر درباره‌ی این داده‌ها می‌توانید به این نشانی مراجعه کنید.

وب‌سایت‌ها، کلید اصلی تجارت الکترونیک

براساس یافته‌های بلندمدت‌تر در مجموعه گزارش‌های وب‌سایت نکست‌وب، محبوبیت اپلیکیشن‌های تجارت الکترونیک در حال افزایش است. همچنین داده‌های منتشرشده در گزارش اخیر «دیجیتال در ۲۰۱۸» نشان می‌دهد که اقبال مردم به خرید از طریق موبایل به طور مرتب افزایش می‌یابد.

با این حال، جدیدترین داده‌های وب‌سایت گلوبال‌وب‌ایندکس تاکید می‌کند که مردم همچنان خرده‌فروشی‌های مبتنی بر وب را با اختلاف قابل توجهی بر اپلیکیشن‌های خرید ترجیح می‌دهند.

2018 Q2 Digital Statshot

در ماه گذشته، میزان بازدید کاربران اینترنت از یک وب‌سایت تجارت الکترونیک نزدیک به ۵۰ درصد بیشتر از به‌کارگیری یک اپلیکیشن خرید در دستگاه‌های موبایل بود. همچنین مردان علاقه‌ی بیشتری به استفاده از وب‌سایت‌ها دارند.

در همین حال، داده‌های گلوبال‌وب‌ایندکس نشان می‌دهد که در ماه گذشته نزدیک به سه چهارم تمام کاربران اینترنت در ۴۰ اقتصاد برتر دنیا اقدام به خرید اینترنتی کرده‌اند؛ بدین مفهوم که بیش از ۸۰ درصد کاربرانی که به خرده‌فروشی‌های آنلاین سر زده‌اند، ماهانه دست‌کم از یکی از این فروشگاه‌ها خرید کرده‌اند.

2018 Q2 Digital Statshot

برای مشاهده‌ی جدیدترین داده‌های مربوط به کاربرد اینترنت، رسانه‌های اجتماعی، موبایل و تجارت الکترونیک می‌توانید به این نشانی مراجعه و گزارش کامل «آمار دیجیتال در سه‌ماهه‌ی دوم ۲۰۱۸» را مطالعه کنید.لینک منبع

مطلب علی بابا سرانجام به سلطه آمازون در تجارت الکترونیک خاتمه داد در سایت مفیدستان.

]]>
طرز استفاده از کرم صورت 2018-02-25T10:46:36+01:00 2018-02-25T10:46:36+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/23 نویسنده اگر مطمئن نیستید که چطور باید از کرم صورتتان استفاده کنید، در این راهنما روش استفاده از آنرا خواهید آموخت. شاید هنگامی که در مورد روش صحیح برای استفاده از کرم صورت صحبت می‌کنیم، برایتان کمی عجیب باشد، اما واقعا روش‌هایی وجود دارد! بسیار خب، بیایید ببینیم چه کارهایی باید انجام دهید؟ اول صورتتان را بشویید مهم نیست چه زمانی از شبانه روز می‌خواهید کرم صورتتان را استفاده کنید، بهرحال باید قبلش صورتتان را بشویید. بدین ترتیب از شر عرق، دوده، آرایش و هر چیز دیگری خلاص می‌شوید. این کار اجازه خوا

As-apply-face-creams

اگر مطمئن نیستید که چطور باید از کرم صورتتان استفاده کنید، در این راهنما روش استفاده از آنرا خواهید آموخت. شاید هنگامی که در مورد روش صحیح برای استفاده از کرم صورت صحبت می‌کنیم، برایتان کمی عجیب باشد، اما واقعا روش‌هایی وجود دارد!

بسیار خب، بیایید ببینیم چه کارهایی باید انجام دهید؟

اول صورتتان را بشویید

مهم نیست چه زمانی از شبانه روز می‌خواهید کرم صورتتان را استفاده کنید، بهرحال باید قبلش صورتتان را بشویید. بدین ترتیب از شر عرق، دوده، آرایش و هر چیز دیگری خلاص می‌شوید. این کار اجازه خواهد داد تا کرم به منافذ پوستتان داخل شده و معجزه کند. همچنین حواستان باشد که از پاک کننده‌های صورت ملایم استفاده کنید.

استفاده روی پوست مرطوب

همیشه کرم صورتتان را روی پوست رطوبت دار بمالید. اگر بخواهید صبر کنید تا پوستتان کاملا خشک شود، کرمتان تاثیری نخواهد گذاشت. زمانی که کرم ها روی پوست مرطوب مالیده شوند، بهتر می‌توانند رطوبت پوست را حفظ کنند. پس از اتمام کار، با تماس ملایم حوله، پوستتان را خشک نمایید.

مقادیر کمی کرم استفاده کنید

بهترین روش استفاده از کرم صورت این است که از مقادیر کم استفاده کنید. استفاده از مقدار زیادی کرم، الزاما همیشه نتیجه‌ی بهتری نخواهد داشت، بلکه فقط زمان بیشتری از شما خواهد گرفت. پوست شما بجای اینکه چرب و چسبناک شود، باید کرم را به خود جذب کند.

کرم را با نوک انگشت به پوستتان بزنید

بجای اینکه انگشتتان را در قوطی کرم فرو کنید و به پوستتان بمالید، کرم را بصورت نقاطی کوچک در سراسر صورتتان بگذارید. آنگاه به آرامی پوستتان را ماساژ دهید و کرم را در سطح پوست پخش کنید. بدین ترتیب خواهید توانست کرم را به هر بخشی از صورتتان بمالید.لینک منبع

مطلب طرز استفاده از کرم صورت در سایت مفیدستان.

]]>
جرم دندان چیست؟ 2018-02-19T09:34:40+01:00 2018-02-19T09:34:40+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/22 نویسنده خبرگزاری آریا – چرا اغلب مردم تمایل به جرم گیری ندارند ؟عواقب جرم چیست ؟آیا جرم گیری ضرر دارد ؟برای جواب دادن به سؤالات فوق ابتدا باید ببینیم جرم دندان چگونه تشکیل می شود، از لحظه ای که مسواک زده می شود، حدوداً 10 دقیقه بعد روی سطوح دندانی موادی شروع به تجمع می کنند که اصطلاحاً پلاک دندانی نامیده می شوند. پلاک دندانی از مواد غذایی مصرف شده یا مواد معدنی موجود در بزاق ایجاد میشود، اگر کمی دقت کنیم بعد از مسواک زدن در شب و نخوردن چیزی هنگامی که از خواب بیدار می شویم چنانچه با زبان روی دندانه

جرم دندان چیست؟

خبرگزاری آریا –
جرم دندان
چرا اغلب مردم تمایل به جرم گیری ندارند ؟عواقب جرم چیست ؟آیا جرم گیری ضرر دارد ؟
برای جواب دادن به سؤالات فوق ابتدا باید ببینیم جرم دندان چگونه تشکیل می شود، از لحظه ای که مسواک زده می شود، حدوداً 10 دقیقه بعد روی سطوح دندانی موادی شروع به تجمع می کنند که اصطلاحاً پلاک دندانی نامیده می شوند. پلاک دندانی از مواد غذایی مصرف شده یا مواد معدنی موجود در بزاق ایجاد میشود، اگر کمی دقت کنیم بعد از مسواک زدن در شب و نخوردن چیزی هنگامی که از خواب بیدار می شویم چنانچه با زبان روی دندانها تماس برقرار کنیم زبری خاصی را احساس می کنیم که در واقع همان پلاک دندانی می باشد.
پلاک دندانی با مسواک زدن به سهولت پاک می شود. یکی از دلایلی که دندانپزشکان توصیه می کنند که دفعات مسواک زدن زیاد باشد در واقع حذف پلاک دندانی که به سرعت روی سطوح دندانی تشکیل می گردد. پلاک دندانی در صورتی که حذف نگردد در ابتدا باعث التهاب لثه می شود که به آن رُنزیوت می گویند. رفته رفته پلاک از حالت نرم به حالت سخت تبدیل شده، که اصطلاحاً جرم نامیده می شوند.
تشکیل جرم دندان در واقع یک فرآیند مخرب می باشد. جرم دندان باعث تخریب لثه و بافتهای نگه دارنده دندان می شود و لثه سالم را تبدیل به لثه بیمار و پرخون و ملتهب می نماید و باعث افزایش عمق شیار لثه شده و لثه چسبنده که باعث نگهداری دندان در حفرۀ استخوانی است را از بین برده، به دنبال آن تخریب استخوان حادث می شود که در نهایت لقی دندان ایجاد می شود که در اصطلاح به این حالت بیماری پریودنتیت می گویند.
جرم دندان
در پریودنتیت از بین رفتن استخوان و متعاقب آن از دست رفتن دندانها بسیار اتفاق می افتد و تخریب استخوان گاهی آنقدر زیاد است که بعد از آنکه دندانها از دست رفتند امکان جایگزینی آنها را بسیار مشکل می کند. بسیاری از مردم می پندارند جرم گیری برای دندانها ضرر دارد. و توجیه آنها این است که بعد از جرم گیری دندانهای ما پوسیده شده یا لثه از بین رفته اند و بعضی حساس شدن دندانها را بهانه کرده، از جرم گیری فرار می کنند و با همین تفکرات غلط به شدت از جرم گیری پرهیز می کنند، باید به این افراد بگویم جرم گیری نه تنها باعث پوسیدگی دندانها نمی شود بلکه لثه ها را هم از بین نمی برد. تازه جرم گیری و حذف جرم مانع تخریب و از دست رفتن لثه ها می شود.
لثه ها شاداب و کاملاً صورتی رنگ و بدون خونریزی می شوند و بوی بد دهان که متعاقب التهاب لثه ها ایجاد می شود هم از بین می رود، برای تسریع رفع حساسیت استفاده از دهانشویه توصیه می شود. علت تصور پوسیدگی بعد از جرم گیری هم در حقیقت این است که این دندانها پوسیدگی مختصری داشته اند و وقتی که جرم روی همان نواحی قرار گرفت عملاً هیچگونه مسواکی در آن نواحی زده نمیشود و این پوسیدگی های اندک در زیر جرم ها کم کم زیاد می شوند و وقتی که جرم گیری انجام می شود تازه وسعت پوسیدگی خود را نشان می دهد.
لازم به ذکر است که داشتن دندانهای پوسیده به مراتب وضعیت بهتری از داشتن لثه های پر از جرم است زیرا پوسیدگی را به سهولت می توان ترمیم کرد ولی عدم جرم گیری ممکن است علیرغم داشتن دندانهای سالم در زمان کوتاهی، بی دندانی را به دنبال داشته باشد، حال تصمیم با شماست می خواهید دندانهای ترمیم شده داشته باشیدیا بی دندان باشید، می خواهید لثه های سالم و دهانی خوشبو داشته باشید یا لثه های ملتهب با دهانی بدبو و یا می خواهید موقع مسواک زدن از اینکه از لثه ها خون می چکد بنالید یا با لذت مسواک کنید .
لینک منبع

مطلب جرم دندان چیست؟ در سایت مفیدستان.

]]>
عکس | تصویر نجومی روز ناسا: ماه پاپیون‌دار و رد ستارگان 2018-02-08T22:42:45+01:00 2018-02-08T22:42:45+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/21 نویسنده عکس | تصویر نجومی روز ناسا: ماه پاپیون‌دار و رد ستارگان دانش > نجوم – ماه‌گرفتگی کامل ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۱ بهمن ۱۳۹۶) در آمریکای شمالی، اقیانوسیه، شرق و مرکز آسیا چشم‌انداز زیبایی را به نمایش گذاشت. «هایتونگ یو» از شمال چین، این نمای فوق‌العاده را با ترکیب تصاویر متعددی ساخته است که آن شب از آسمان ثبت کرد. به گزارش خبرآنلاین، عکاسان نجومی با استفاده از دوربین‌های دیجیتال و نرم‌افزارهای پردازش و ترکیب تصویر می‌توانند ساده‌تر از گذشته، از پدیده‌های نجومی عکس‌برداری کنند. تصویر زیرعکس | تصویر نجومی روز ناسا: ماه پاپیون‌دار و رد ستارگان


دانش > نجوم – ماه‌گرفتگی کامل ۳۱ ژانویه ۲۰۱۸ (۱۱ بهمن ۱۳۹۶) در آمریکای شمالی، اقیانوسیه، شرق و مرکز آسیا چشم‌انداز زیبایی را به نمایش گذاشت. «هایتونگ یو» از شمال چین، این نمای فوق‌العاده را با ترکیب تصاویر متعددی ساخته است که آن شب از آسمان ثبت کرد.

به گزارش خبرآنلاین، عکاسان نجومی با استفاده از دوربین‌های دیجیتال و نرم‌افزارهای پردازش و ترکیب تصویر می‌توانند ساده‌تر از گذشته، از پدیده‌های نجومی عکس‌برداری کنند. تصویر زیر هم نمونه‌ای از تصاویر نجومی است که با ترکیب چندین عکس متوالی، نمای چندساعته از ماه‌گرفتگی و رد ستارگان را ثبت کرده است.

برای مشاهده عکس در ابعاد بزرگ، اینجا را کلیک کنید.

مراحل مختلف ماه‌گرفتگی و تغییر رنگ ماه در این تصویر به‌خوبی دیده می‌شود. رد ستارگان به شکل خطوطی منحنی در آسمان ثبت شده است. این خطوط درواقع دایره‌هایی به دور قطب شمال یا قطب جنوب سماوی هستند. با کمی دقت می‌توانید استوای سماوی را در راستای قطر کادر عکس (از پایین-چپ به بالا-راست) تشخیص دهید. استوای سماوی، دایره عظیمه‌ای بر پهنه آسمان است و رد ستارگانی که روی آن قرار دارند، به شکل خطی صاف در عکس دیده می‌شود.

۵۴۵۴لینک منبع

مطلب عکس | تصویر نجومی روز ناسا: ماه پاپیون‌دار و رد ستارگان در سایت مفیدستان.

]]>
حقوق مردم در کلام امیرمومنان 2017-12-27T01:33:09+01:00 2017-12-27T01:33:09+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/20 نویسنده آگاهان به زبان و ادبیات عرب نهج البلاغه را” دون کلام خالق و فوق کلام مخلوق” توصیف کرده اند. و به راستی برای کسی که اندک آشنایی به زبان عربی داشته باشد، نثر آهنگین و قوی و درعین حال نغز و پرمعنای نهج البلاغه بس شگفت آور و زیبا می نماید. در این مقال بنا نداریم از زیبایی های کلام حضرت امیر سخن گوئیم، که آن از عظمت، در کتابی هم نمی گنجد. بلکه درصدد هستیم گوشه ای از نحوه حکومت و ولایت حضرت امیر را در کلام ایشان جستجو کنیم. در نامه های متعددی که امیرالمومنین به کارگزاران خود در ولایات گوناگو


آگاهان به زبان و ادبیات عرب نهج البلاغه را” دون کلام خالق و فوق کلام مخلوق” توصیف کرده اند. و به راستی برای کسی که اندک آشنایی به زبان عربی داشته باشد، نثر آهنگین و قوی و درعین حال نغز و پرمعنای نهج البلاغه بس شگفت آور و زیبا می نماید.

امیرالمومنین

در این مقال بنا نداریم از زیبایی های کلام حضرت امیر سخن گوئیم، که آن از عظمت، در کتابی هم نمی گنجد. بلکه درصدد هستیم گوشه ای از نحوه حکومت و ولایت حضرت امیر را در کلام ایشان جستجو کنیم. در نامه های متعددی که امیرالمومنین به کارگزاران خود در ولایات گوناگون نوشته( و معروفترین آنها نامه به مالک اشتر حاکم مصر) بسیار بر حسن رفتار با مردم سفارش نموده است. دراین میان نگارنده دو نامه از حضرت امیریعنی نامه های 5 و 25 را برگزیده است که با اشاراتی کوتاه، به آن خواهیم پرداخت. دراین نامه ها در خواهیم یافت که از نگاه امیرالمومنین حق خداوند همان حق مردم است. ” ناس ” در کلام امیرالمومنین جایگاه بسیار بلندی دارد. چرا که خداوند هم خود را” رب الناس” ، ” ملک الناس”، و ” اله الناس”(1) معرفی کرده است و همینطور در قرآن کریم آنگاه که خداوند از قرض الحسنه و فضیلت و پاداش بی شمار آن یاد می کند می فرماید: ” یقرض الله قرضاً حسناً فیضاعفه له”(2)
در این آیه کلمه” الله ” جانشین” ناس” شده است چرا که مردم ا ز قرض الحسنه منتفع می شوند و گیرنده آن هستند و این مرتبه ی” مردم ” را در مکتب اسلام می نمایاند.
و علی هم که پرورده این مکتب است از همین حساسیت نسبت به حقوق مردم برخوردار است.
به نهج البلاغه بازگردیم:
نامه 5: به اشعث بن قیس عامل امام در آذربایجان .
” حوزه فرمانروائیت طعمه تو نیست، بلکه امانتی است بر گردن تو، و از تو خواسته اند که فرمانبردار کسی باشی که فراتر از توست. تو را نرسد که خود هر چه خواهی رعیت را فرمان دهی.” توجه داشته باشید که حضرت امیر به عامل خود تذکر می دهند که حاکم مطلق العنان بر مردم نیست بلکه باید در برابر خداوند و همچنین امام پاسخگو باشد. ” یا خود را درگیر کاری کنی مگر آن که دستوری به تو رسیده باشد. در دستان تو مالی است از اموال خداوند، عزوجل، و تو خزانه دار هستی تا آن را به من تسلیم کنی. امید است که من برای تو بدترین والیان نباشم” در اینجا نیز حضرت امیر بیت المال مسلمین را مال خداوند می دانند و بر نگهداری از آن سفارش بسیار می کنند.
” امام و حکمران امین و پاسبان حقوق مردم و مسئول در برابر آنهاست، از این دو- حکمران و مردم- اگر بناست یکی برای دیگری باشد این حکمران است که برای توده محکوم است، نه توده محکوم برای حکمران.”(3) کلمه رعیت در کلام امیرالمومنین به فراوانی آمده است همچنین است در نامه فوق الذکر به جاست که اشاره کوتاهی به این کلمه داشته باشیم:” این لغت از ماده رعی است که به معنی حفظ و نگهبانی است، به مردم از آن جهت کلمه رعیت اطلاق شده است که حکمران عهده دار حفظ و نگهبانی جان و حال و حقوق و آزادی های آنهاست.”(4) در اینجا می بینیم که جان، مال، حقوق و آزادی انسان در یک مرتبه و از یک درجه اهمیت برخوردار است . و این شیوه اهل بیت مکرم اسلام و نگاه واقع بینانه آنان نسبت به حقوق مردم است.
” در بخشنامه های علی(ع) حساسیت عجیبی نسبت به عدالت و مهربانی به مردم و محترم شمردن شخصیت مردم و حقوق مردم مشاهده می شود که راستی عجیب و نمونه است.”(5)
نمونه ایی بر این مدعا، نامه 25 از نهج البلاغه است که حضرت امیر به یکی از ماموران جمع آوری زکات فرستاده اند: رأفت علی و صیانت از حقوق مردم در این کلام موج می زند:
” در حرکت آی با پرهیزگاری و ترس از خداوندی که یگانه است و او را شریکی نیست، زنهار، مسلمانی را مترسانی و اگر خود نخواهد به سراغش مروی و بیش از آنچه حق خداوند است از او مستانی.” عجبا از این مرد حق و عدل که اینگونه حق مردم و آرامش آنان را پاس می دارد.
“… چون به قبیله ایی برسی بر سر آب آنها فرود آی و به خانه هایشان داخل مشو. آنگاه با آرامش و وقار به سوی ایشان رو تا به میانشان برسی . سلامشان کن و تحیت گوی و در سلام و تحیت امساک منمای. سپس بگوی که ای بندگان خدا، ولی خدا و خلیفه او مرا به نزد شما فرستاده تا سهمی را که خدا در اموالتان دارد بستانم. آیا خدا را در اموالتان سهمی هست که آن را به ولی خدا بپردازید؟ اگر کسی گفت: نه، به سراغش مرو و اگر کسی گفت: آری بی آنکه او را بترسانی یا تهدیدش کنی، یا بر او سخت گیری، یا به دشواریش افکنی، به همراهش برو و آنچه از زر و سیم دهد، بستان و اگر او را گاو و گوسفند و شتر باشد جز به اجازت صاحبانش به میان رمه مرو، زیرا که بیشتر آنها از آن اوست…” حقوق بشر را درکلام امیرالمومنین باید یافت نه در قطعنامه ها و دستورالعمل های امروزین. حضرت امیر حتی در پرداخت زکات که بر هر مسلمانی واجب است تجسس را از سوی ماموران مانع می شود و پرداخت زکات را به خود مردم وا می گذارد. “… پس مال را هر چه هست به دو بخش کن. و صاحب مال را به گزینش یکی از آن دو بخش مخیر گردان و در آنچه برای خود بر می گزیند ، متعرضش مشو.
سپس باقی را باز به دو بخش کن و باز او را در گرفتن یکی از آن دو بخش مخیر نمای و در آنچه برای خود بر می گزینند سرزنش منمای، و پیوسته چنین کن تا آن قسمت که حق خداوند در آن است، بر جای ماند. پس سهم خدا را از او بستان و اگر پنداشت که مغبون شده و خواست آنگونه قسمت کردن را بر هم زند، از او بپذیر و بار دیگر دو قسمت را یکی کن و باز قسمت از سر گیر.” در ادامه این نامه حضرت امیر مامور زکات را به رعایت احوال رمه هایی که به عنوان زکات جمع آوری شده اند سفارش می کند و حتی حق حیوان را هم فرو نمی گذارد.
و در پایان” اگر چنین کنی، اجر تو بزرگ باشد و تو را به رستگاری، ان شاءالله ، نزدیکتر سازد.”(6)
پی نوشت:
1- اشاره به سوره ناس ، آیات 1 تا 3.
2- سوره حدید، آیه 11.
3- شهید مرتضی مطهری، سیری در نهج البلاغه، ص 128.
4- همان، ص، 128.
5- همان، ص 133.
6- از ترجمه عبدالحمید آیتی بر نهج البلاغه.


منبع : موسسه جهانی سبطین(ع)لینک منبع

مطلب حقوق مردم در کلام امیرمومنان در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :حقوق مردم در کلام امیرمومنان
http://mofidestan.ir/%d8%ad%d9%82%d9%88%d9%82-%d9%85%d8%b1%d8%af%d9%85-%d8%af%d8%b1-%da%a9%d9%84%d8%a7%d9%85-%d8%a7%d9%85%db%8c%d8%b1%d9%85%d9%88%d9%85%d9%86%d8%a7%d9%86/]]>
نقش کلیدی آسیب شناسی دهان در تحقیقات دندانپزشکی 2017-11-25T23:30:23+01:00 2017-11-25T23:30:23+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/19 نویسنده به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، دکتر عباسعلی پایدار در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با موضوع پاتولوژی دهان، فک و صورت اظهار داشت: آسیب شناسی دهان، فک و صورت (اورال پاتولوژی)، یکی از رشته های کلیدی و علمی دندانپزشکی است که در ارتباط با علل ایجاد بیماری ها و ضایعات دهانی بحث کرده و بیشتر به فعالیت های سلولی و مولکولی پرداخته و به تغییرات بافتی و هیستوپاتولوژیک توجه دارد. وی افزود: مباحث پاتولوژی دهان در ارت

به گزارش روز شنبه گروه علمی ایرنا از انجمن دندانپزشکان عمومی ایران، دکتر عباسعلی پایدار در آستانه برگزاری دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در ارتباط با موضوع پاتولوژی دهان، فک و صورت اظهار داشت: آسیب شناسی دهان، فک و صورت (اورال پاتولوژی)، یکی از رشته های کلیدی و علمی دندانپزشکی است که در ارتباط با علل ایجاد بیماری ها و ضایعات دهانی بحث کرده و بیشتر به فعالیت های سلولی و مولکولی پرداخته و به تغییرات بافتی و هیستوپاتولوژیک توجه دارد.
وی افزود: مباحث پاتولوژی دهان در ارتباط با ضایعات ایجادشده در تمامی قسمت های دهان، فک و صورت است همچنین تومورها و ضایعات خوش خیم و بدخیم بافت نرم و سخت حفره دهان را نیز شامل می شود البته این ضایعات به میزان کمی اتفاق افتاده و به همین دلیل همکاران دندانپزشک عمومی کمتر با آنها سروکار دارند.
دبیر مشاور علمی بخش پاتولوژی دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران ادامه داد: به دلیل اینکه مطب های دندانپزشکی به صورت روزمره درمان مدار هستند و ٩٠ درصد موارد به درمان های پرکردن، ترمیمی، درمان ریشه و تراش دندان ها اقدام می کنند؛ بحث های پایه ای علمی به دلیل درصد پایین این ضایعات معمولا جایی ندارد.
وی عنوان کرد: تمام تحقیقات شاخه های دیگر دندانپزشکی بدون وجود آسیب شناسی دهان، بدون نتیجه خواهد ماند. همچنین تمام تحقیقات، موفقیت یا عدم موفقیت مواد جدید دندانپزشکی، تطابق، سازکاری بافتی، استفاده از باندینگ ها و فلزهای مختلف و نوع ایمپلنت ها و سازکاری یا درصد موفقیت یا عدم موفقیت کارهای مختلف و جدید در شاخه های مختلف دندانپزشکی، وابستگی مستقیم به آسیب شناسی و تأیید این رشته و علم دارد.
دبیر مشاور علمی بخش پاتولوژی دوازدهمین کنگره سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی گفت: به همین دلیل در کنگره های مختلف دندانپزشکی بر آن هستیم که ضمن آگاهی دادن به تمامی همکاران خصوصا همکاران جوان، اهمیت این رشته را به صورت استفاده از مفاهیم کاربردی و مشترکات این رشته با دیگر رشته های دندانپزشکی بیان کنیم.
وی خاطرنشان کرد: بر این اساس پانل های خود را به صورت یک پانل مستقل در ارتباط با مباحث کاربردی پاتولوژی و چند پانل بین رشته ای، با همکاری اساتید دیگر رشته های دندانپزشکی برقرار می کنیم تا اینکه رشته های دیگر نیز در صورت لزوم از متخصصان آسیب شناسی دهان، فک و صورت در پنل ها و مباحث خود استفاده بهینه کنند.
دوازدهمین کنگره علمی سالیانه انجمن دندانپزشکان عمومی ایران در روزهای 19 تا 22 دی ماه سال جاری به مدت چهار روز در مرکز همایش های برج میلاد برگزار می شود.
علمی**1834
تنظیم: ناهید شفیعی **انتشار: محتشمی پورلینک منبع

مطلب نقش کلیدی آسیب شناسی دهان در تحقیقات دندانپزشکی در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :نقش کلیدی آسیب شناسی دهان در تحقیقات دندانپزشکی
http://mofidestan.ir/%d9%86%d9%82%d8%b4-%da%a9%d9%84%db%8c%d8%af%db%8c-%d8%a2%d8%b3%db%8c%d8%a8-%d8%b4%d9%86%d8%a7%d8%b3%db%8c-%d8%af%d9%87%d8%a7%d9%86-%d8%af%d8%b1-%d8%aa%d8%ad%d9%82%db%8c%d9%82%d8%a7%d8%aa-%d8%af%d9%86/]]>
مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری 2017-10-23T20:23:31+01:00 2017-10-23T20:23:31+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/18 نویسنده انواع کاغذ دیواری انواع کاغذ دیواری , از مزایای کاغذ دیواری این است که طرح ها، رنگ ها و بافت های متفاوتی دارد یکی از راه های تغییر دکوراسیون خانه تغییر دکوراسیون دیوارهاست، شما می توانید برای تغییر دیوار از رنگ و یا کاغذ دیواری استفاده کنید،امروزه انواع کاغذ دیواری با الگو ها، رنگ ها و طرح های متفاوت عرضه می شود و به شما امکان می دهد تا رنگ و طرح دلخواه خود را انتخاب کنید. کاغذ دیواری را می توان برای اتاق پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و حتی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد. مزایا

انواع کاغذ دیواری

انواع کاغذ دیواری , از مزایای کاغذ دیواری این است که طرح ها، رنگ ها و بافت های متفاوتی دارد

یکی از راه های تغییر دکوراسیون خانه تغییر دکوراسیون دیوارهاست، شما می توانید برای تغییر دیوار از رنگ و یا کاغذ دیواری استفاده کنید،
امروزه انواع کاغذ دیواری با الگو ها، رنگ ها و طرح های متفاوت عرضه می شود و به شما امکان می دهد تا رنگ و طرح دلخواه خود را انتخاب کنید.

کاغذ دیواری را می توان برای اتاق پذیرایی و نشیمن، آشپزخانه، اتاق خواب و حتی حمام و سرویس بهداشتی استفاده کرد.

مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری

در اینجا برای شما 3 مزیت استفاده از کاغذ دیواری را ارائه کرده ایم :

1- کاغذ دیواری فضا را منحصر به فرد و لوکس می کند

یکی از مزایای کاغذ دیواری این است که طرح ها، رنگ ها و بافت های متفاوتی دارد
و شما می توانید برای اتاق های خانه ی خود از انواع کاغذ دیواری استفاده کنید.
برای مکان هایی که دیوار ها کثیف هستند، کاغذ دیواری یک گزینه عالی است،
چون علاوه بر اینکه کثیفی ها را می پوشاند سوراخ ها و لکه های گچ دیوار را پنهان می کند.

یکی از ویژگی های کاغذ دیواری این است که در برابر گرما و رطوبت و گرد و خاک مقاوم می باشد.

2- کاغذ دیواری مقرون به صرفه است

کاغذ دیواری ها دارای انواع مختلف با قیمت های متفاوت می باشند
و امکان خرید آن برای همه ی افراد جامعه با درآمد های مختلف وجود دارد.
به طور کلی، هزینه های اولیه و نصب کاغذ دیواری گران تر از رنگ می باشد
اما کاغذ دیواری دوام بالاتری نسبت به رنگ دارد.

بیشتر کاغذ دیواری ها حداقل تا 15 سال عمر می کنند.

3- کاغذ دیواری به آسانی تمیز می شود.

کاغذ دیواری به آسانی با مواد شوینده ی رایج تمیز می شود، بدون اینکه در اثر تمیز کردن های مکرر آسیب ببینند.

انواع کاغذ دیواری

مزایای انواع کاغذ دیواری

معایب استفاده از کاغذ دیواری

کاغذ دیواری به دلیل بافت غنی تر، جذب نور بیشتر و طرح هایی که دارد می تواند فضاهای کوچک را کوچک تر از آنچه هست نشان دهد
اما با یک انتخاب کاغذ دیواری مناسب می توانید این مشکل را حل کنید.

انواع مدل های کاغذ دیواری

کاغذ دیواری براساس مواد به کار رفته در ساخت آن انواع مختلفی دارد،
در اینجا با انواع مدل های کاغذ دیواری آشنا می شوبد:

کاغذ دیواری وینیل:

کاغذ دیواری وینیل رایج ترین انواع کاغذ دیواری های موجود در بازار هستند
که می توان آن ها را در اتاق های مختلف مورد استفاده قرار داد.
یک طرح بر روی یک کاغذ چاپ می شود و سپس با مواد پلاستیکی وینیل پوشش داده می شود.

کاغذ دیواری وینیل آسان نصب می شود، آسان کنده می شود و قابل شستشو است.

کاغذ دیواری برجسته:

این نوع کاغذ دیواری ها دارای طرح های برجسته بر روی کاغذ هستند که به راحتی نصب می شوند، آسان کنده می شود و قابل شستشو هستند.

کاغذ دیواری وینیل پارچه ای:

این نوع کاغذ دیواری ها بسیار بادوام هستند، آستر آن ها از جنس پارچه بافته شده می باشد
که با یک پوشش پلاستیکی وینیل پوشیده می شود.

کاغذ دیواری وینیل پارچه ای برای راهرو ها، اتاق بچه ها، اتاق بازی، اتاق نشیمن، آشپزخانه و حمام مناسب هستند.
این نوع کاغذ دیواری ها آسان نصب می شوند، آسان کنده می شوند و قابل شستشو می باشند.

کاغذ دیواری فویلی:

در این نوع کاغذ دیواری ها طرح ها بر روی یک فلز براق چاپ می شوند. این نوع کاغذ دیواری ها بیشتر در آشپزخانه و حمام استفاده می شوند.

نصب این نوع کاغذ دیوار ها دشوار است، اما به آسانی کنده شده و قابل شستشو می باشند.

کاغذ دیواری لاینر: کاغذ دیواری لاینر دارای انواع مختلف می باشد؛ کاغذ دیواری لاینر یا کاغذی است
یا فایبرگلاس. این نوع کاغذ دیواری ها بسیار آسان نصب شده و به راحتی کنده می شوند.لینک منبع

مطلب مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :مزایا و معایب انواع کاغذ دیواری
http://mofidestan.ir/%d9%85%d8%b2%d8%a7%db%8c%d8%a7-%d9%88-%d9%85%d8%b9%d8%a7%db%8c%d8%a8-%d8%a7%d9%86%d9%88%d8%a7%d8%b9-%da%a9%d8%a7%d8%ba%d8%b0-%d8%af%db%8c%d9%88%d8%a7%d8%b1%db%8c-2/]]>
تفاوت نمایشگرهای QLED سامسونگ با OLED چیست؟ 2017-10-01T19:22:28+01:00 2017-10-01T19:22:28+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/17 نویسنده حتما نام صفحه نمایش‌های OLED را شنیده‌اید. OLED مخفف شده عبارت Organic Light-Emitting diodes بوده که به دلیل استفاده از دیود‌های نوری ارگانیک، این نام‌گذاری صورت گرفته است. صفحه نمایش‌های OLED بیشترین سهم را در بازار تلویزیون‌های HD دارند. این تکنولوژی برای اولین بار در گوشی‌ها و تبلت‌ها استفاده شد و پس از آن وارد دنیای تلویز‌یون‌ها و صفحه نمایش‌های با ابعاد بزرگ‌تر شد. رنگ‌های با طراوت و رنگ مشکی کامل این مدل از صفحه نمایش، آن را به گزینه‌ای کاملا مناسب و جذاب برای تماشای تصاویر و ویدیو‌های

حتما نام صفحه نمایش‌های OLED را شنیده‌اید. OLED مخفف شده عبارت Organic Light-Emitting diodes بوده که به دلیل استفاده از دیود‌های نوری ارگانیک، این نام‌گذاری صورت گرفته است. صفحه نمایش‌های OLED بیشترین سهم را در بازار تلویزیون‌های HD دارند. این تکنولوژی برای اولین بار در گوشی‌ها و تبلت‌ها استفاده شد و پس از آن وارد دنیای تلویز‌یون‌ها و صفحه نمایش‌های با ابعاد بزرگ‌تر شد. رنگ‌های با طراوت و رنگ مشکی کامل این مدل از صفحه نمایش، آن را به گزینه‌ای کاملا مناسب و جذاب برای تماشای تصاویر و ویدیو‌های با کیفیت بالا تبدیل کرده است. ولی این پایان داستان تکنولوژی ساخت صفحات نمایش نیست.

در حال حاضر، دو کمپانی سونی و ال‌جی از تکنولوژی OLED در تلویزیون‌های سطح بالای خود استفاده می‌کنند، ولی به نظر می‌رسد که سامسونگ قصد دارد یک گام جلوتر رفته و از فناوری جدید‌تری بهره بگیرد. کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که قصد دارد تلویزیون‌های QLED خود را به بازار عرضه کند. QLED مخفف شده Quantum Dot LED است که به معنی LED‌های نقطه کوانتومی است. به گفته سامسونگ کیفیت این صفحه نمایش‌ها از بهترین OLED‌های ال‌جی بهتر و بالاتر است. البته مقایسه کردن این دو صفحه نمایش اساسا کار صحیحی نیست، چرا که از دو نسل و تکنولوژی مختلف هستند.

چه چیزی تلویزیون‌های OLED را خیلی خاص می‌کند؟

بزرگ‌ترین تفاوت بین صفحه نمایش‌های OLED و مدل‌های پیشین، مکانیسم نور پس زمینه است. از آنجا که ساختار مولکولی ترکیبات ارگانیک در تولید آن دخیل است، هر یک از پیکسل‌های یک صفحه نمایش OLED، در هنگام عبور جریان اکتریکی بصورت جداگانه روشن می‌شوند. همچنین پیکسل‌هایی که جریان الکتریسیته از آن‌ها عبور نمی‌کند، فعال نمی‌شوند. به‌عنوان مثال در مورد نمایش رنگ سیاه کامل، هیچ یک از پیکسل‌های صفحه نمایش فعال نیستند و این امر باعث می‌شود که OLED‌ها بتوانند رنگ سیاه را به درستی و به‌صورت کامل نمایش دهند. بنابراین نسبت کنتراست در نمایشگر‌های OLED بسیار بالا است.

بدون مکانیسم نور پس زمینه، نمایشگر‌های OLED می‌توانند از نظر فیزیکی، باریک‌تر از صفحه نمایش‌های LED ساخته شوند. از جمله ایراد‌هایی که به صفحه نمایش های OLED وارد است می‌توان به قیمت بالای آن‌ها (در حال حاضر) اشاره کرد. همچنین اگر نمایشگر برای مدت طولانی یک تصویر ثابت را نشان دهد، احتمال سوختن پیکسل‌ها در آن بالا خواهد بود.

تکنولوژی نقطه کوانتومی (Quantum Dot) چیست؟

QLED شکل پیشرفته‌ای از صفحه نمایش‌های LED قدیمی است که علاوه بر سیستم نور پس‌زمینه LED (که به جای رنگ سفید، در این تکنولوژی از رنگ آبی استفاده شده است)، یک لایه از نقطه‌های کوانتومی نیز در آن قرار گرفته است. این لایه از نقطه‌های کوانتومی، این امکان را فراهم می‌کند که رنگ هر یک از پیکسل‌ها با توجه به فرکانس میدان مغناطیسی به‌وجود آمده، کم یا زیاد شود. در این تکنولوژی، ساختار پیکسلی قرمز-آبی-سبز (که پایه و اساس تکنولوژی ساخت LCD‌ها است) به هم ریخته است. رنگ آبی به‌وسیله نور پس‌زمینه کنترل می‌شود و شدت رنگ‌های قرمز و سبز توسط لایه نقاط کوانتومی تعیین می‌شود. ترکیب سطوح مختلف رنگ آبی با طیف‌های گسترده رنگ‌های قرمز و سبز که به‌وسیله نقاط کوانتومی تولید می‌شوند، تصویری شفاف‌تر و رنگی‌تر به شما ارائه می‌دهند. این در حالی است که هزینه تولید نمایشگر‌های QLED از OLED کمتر است.

هرچند تکنولوژی نقطه کوانتومی به‌عنوان یک پیشرفت بزرگ در ساخت نمایشگر‌ها به حساب می‌آید، ولی هنوز هم به نور پس‌زمینه استاندارد LED برای ساختن تصاویر نیاز دارد. این بدان معنی است که این نمایشگر قادر نخواهد بود که رنگ سیاه خالص را تولید کند. همچنین کنتراست تصویر در مقایسه با نمایشگر‌های OLED کمتر خواهد بود.

کمپانی سامسونگ قصد دارد تکنولوژی نقطه کوانتومی را در دستگاه‌های تلویزیون وارد کند. البته به نظر می‌رسد بیشتر به دلیل در دست گرفتن بازار تلویزیون در رقابت با سونی و ال‌جی قصد انجام چنین کاری را داشته باشد.

سامسونگ اولین کمپانی نیست که از تکنولوژی نقاط کوانتومی در ساخت تلویزیون‌های خود استفاده کرده است، ولی نکته اینجا است که نام تجاری QLED اولین بار توسط این شرکت استفاده شده است. در واقع ساخت تلویزیون‌ها با استفاده از تکنولوژی نقاط کوانتومی از سال 2016 در کمپانی سامسونگ آغاز شده است. در ابتدا این نمایشگر‌ها با برچسب Quantum Dot روانه بازار می‌شدند. ولی در سال 2017 نام تجاری QLED برای نمایشگر‌های سامسونگ انتخاب شد و از این پس این تلویزیون‌ها با این نام به بازار خواهند آمد.لینک منبع

مطلب تفاوت نمایشگرهای QLED سامسونگ با OLED چیست؟ در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :تفاوت نمایشگرهای QLED سامسونگ با OLED چیست؟
http://mofidestan.ir/%d8%aa%d9%81%d8%a7%d9%88%d8%aa-%d9%86%d9%85%d8%a7%db%8c%d8%b4%da%af%d8%b1%d9%87%d8%a7%db%8c-qled-%d8%b3%d8%a7%d9%85%d8%b3%d9%88%d9%86%da%af-%d8%a8%d8%a7-oled-%da%86%db%8c%d8%b3%d8%aa%d8%9f/]]>
عواملی که انسان را عاقبت بخیر می کند 2017-09-25T23:22:31+01:00 2017-09-25T23:22:31+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/16 نویسنده بالواقع مطلب مهم این ایه دو امر است اول اینكه سلامتی نفس موجب سعادت مندی و سالم ماندن در این عبور از این گذرگاه هاست و دوم اینكه حفظ و نگهداری نفس از محرمات و انجام واجبات، سلامتی ان را در همه مراحل زندگی تضمین می كند مریم خندابی- دانشجوی دکترای الهیات/ بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان سلامتی امر بسیار مهمی در حیات انسان می باشد.گذر از مسیر زندگی بدون صحت و سلامت بسیار سخت و جانفرسا است .همچنانكه با پای لنگ و لنگان نمی شود مسافت طولانی را طی كرد ،در حالت بیماری روح نیز نمی شود حیات طیبه


بالواقع مطلب مهم این ایه دو امر است اول اینكه سلامتی نفس موجب سعادت مندی و سالم ماندن در این عبور از این گذرگاه هاست و دوم اینكه حفظ و نگهداری نفس از محرمات و انجام واجبات، سلامتی ان را در همه مراحل زندگی تضمین می كند

مریم خندابی- دانشجوی دکترای الهیات/ بخش اخلاق و عرفان اسلامی تبیان

عواملی که انسان را عاقبت بخیر می کند

سلامتی امر بسیار مهمی در حیات انسان می باشد.گذر از مسیر زندگی بدون صحت و سلامت بسیار سخت و جانفرسا است .همچنانكه با پای لنگ و لنگان نمی شود مسافت طولانی را طی كرد ،در حالت بیماری روح نیز نمی شود حیات طیبه داشت .خداوند در قران گذر از سه مسیر و نقطه حساس را عین سلامت نفس وموجب عاقبت به خیری انسان می داند. این سه نقطه روز ولادت، روز مرگ و روز حشر و برانگیخته شدن است.
وَسَلَامٌ عَلَیْهِ یَوْمَ وُلِدَ وَیَوْمَ یَمُوتُ وَیَوْمَ یُبْعَثُ حَیًّا
و درود بر او روزى كه زاده شد و روزى كه مى میرد و روزى كه زنده برانگیخته مى شود(مریم /١٥)
بالواقع مطلب مهم این ایه دو امر است اول اینكه سلامتی نفس موجب سعادت مندی و سالم ماندن در این عبور از این گذرگاه هاست و دوم اینكه حفظ و نگهداری نفس از محرمات و انجام واجبات، سلامتی ان را در همه مراحل زندگی تضمین می كند

معنای عاقبت به خیری

عاقبت به معنای فرجام و نتیجه كاركردها است و عاقبت به خیری یعنی كارهاو فعالیت هایی كه پایان خیر و خوشبختی رابرای انسان به دنبال دارد.این همان اتصال به فیض و رحمت مطلق خداست .نقطه ای ازقرب الهی كه رضایت و خشنودی خدا از انسان و انسان از خدا را درپی دارد.

ارزش هر چیز به پایان ان است

لذا قرآن کریم و ائمه اطهار علیهم السلام، دائماً به پیروان خود راجع به سرانجام کار و عاقبت بخیری تذکر می دهند و توصیه می نمایند. چون عاقبت خوب و سرانجام نیک در تمامی امور به خصوص در پایان عمر بسیار مهم و ضروری است. امیرالمؤمنین علی علیه السلام می فرمایند:
«لکُل امرٍ عاقبةٌ» برای هر کاری عاقبتی است.
هر شروعی یک پایانی دارد، هر اوجی فرودی پیش رو دارد. هر آغازی، انتهایی دارد و هر بلندی، سرازیری را در پی دارد؛ اما مهم این است که این پایان، فرود، انتها و سرازیری چگونه باشد. لذا خوب شروع کردن، هنر نیست، خوب به پایان رساندن مهم هست. یک راننده وقتی قصد دارد به سمت مشهد برود، اگر از قم و تهران به سلامت عبور کرد، می توانیم بگوییم به مقصد رسیده است؟ نه بلکه زمانی که به مشهد آن هم با صحت و سلامتی برسد می توان گفت رسیده است چون ممکن است تا یک کیلومتری شهر مقصد هم بیاید اما دچار مشکلی شود که نتواند به مقصد برسد.

وقتی گناه باعث عاقبت به شری می شود تقوی و اطاعت از خدا موجب عاقبت به خیری انسان می گردد. خداوند در ایات بسیاری در قران كریم عاقبت خیر را برای متقین قرارداده است و تقوی را اصل مهم و علت تامه آن دانسته

در طول تاریخ افراد بیشماری بودند که خوب شروع کردند اما به نیکی و خیر تمام نکردند، خیلی ها یا علی گفتند اما تا پایان ایستادگی نکردند. بسیاری از مردم یا حسین گفتند و حتی برای یاری آن حضرت اشک ریختند اما زمان امتحان و عمل که شد، باز ایستادند.

رابطه علت و معلولی

قران عاقبت بخیری را به معنای سلامت در زمان مرگ می داند.انسان باید در طول زندگی در سلامت محض زیست كند تا در زمان مرگ نیز در صحت روح، دارفانی را وداع گفت به معنایی بین عاقبت به خیری (سلامت در زمان مرگ) و سلامت درزمان حیات رابطه علت ومعلولی برقرار است چرا كه مرگ امتداد مسیر زندگی است و نمی شود بیمار بود و سالم از دنیا رفت .
یعنی نفس در گرو عملش می باشد. انچه در طول حیات كسب می نمایند تعیین كننده حالت زمان مرگ است عمر انسان مجموع لحظات است یكی از ان لحظات همان لحظه اخر و پایانی عمر است .اوباید تلاش كند كه در ان لحظه در حالی باشد كه دارای ایمان كامل و توبه مقبوله باشد و اگر ذره ای كوتاهی و بی مبالاتی كند امكان دارد در همان لحظه شیطان ایمان را از انسان بگیرد و خدای ناكرده دلبسته به غیر خدا باشد .

عوامل عاقبت به خیری

نقطه ضعف های اخلاقی باعث بیچارگی وعاقبت به شری انسان می شود وشیاطین نیز از همین نقطه ضعف ها نفوذمی كنند همچنانكه اب ازسوراخ وشكسته داخل كشتی می شود وباعث غرق شدن ان می شود و لباس از درز پاره می شود. انسان از نقاط ضعف وگناهان مورد نفوذ و وسوسه شیطان واقع می شود واین نقاط او را از پا در می اورد
وقتی گناه باعث عاقبت به شری می شود تقوی و اطاعت از خدا موجب عاقبت به خیری انسان می گردد. خداوند در ایات بسیاری در قران كریم عاقبت خیر را برای متقین قرارداده است و تقوی را اصل مهم و علت تامه آن دانسته، حال سوال اینست كه كه چرا تقوی عامل عاقبت به خیری است ؟
جواب اینست كه گناه همانند شكاف كشتی ،درز لباس ،ترك شیشه عامل نفوذ شیطان و گناه می باشد و این امرموجب فساد نفس می گرددو صحت و سلامتی نفس را از بین می برد و بیمارمی سازد و این بیماری و فساد نفس باعث عاقبت به شری انسان می گردد
وَأْمُرْ أَهْلَكَ بِالصَّلَاةِ وَاصْطَبِرْ عَلَیْهَا لَا نَسْأَلُكَ رِزْقًا نَحْنُ نَرْزُقُكَ وَالْعَاقِبَةُ لِلتَّقْوَى
و كسان خود را به نماز فرمان ده و خود بر آن شكیبا باش ما از تو جویاى روزى نیستیم ما به تو روزى مى دهیم و فرجام [نیك] براى پرهیزگارى است (۱۳۲/طه)
خداوند متقین را گروه خاص عاقبت به خیران می نامد وبرای انان سرنوشت و عاقبت خیر و خوب رقم می زند: قَالَ مُوسَى لِقَوْمِهِ اسْتَعِینُوا بِاللَّهِ وَاصْبِرُوا إِنَّ الْأَرْضَ لِلَّهِ یُورِثُهَا مَنْ یَشَاءُ مِنْ عِبَادِهِ وَالْعَاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ: موسى به قوم خود گفت از خدا یارى جویید و پایدارى ورزید كه زمین از آن خداست آن را به هر
ًكس از بندگانش كه بخواهد مى دهد و فرجام [نیك] براى پرهیزگاران است(اعراف/١٢٨)

عاقبت به خیری در كربلا

دو برادر به نام های سعد و ابوالحتوف در لشکر عمر سعد هستند، سابقه ی آنان به خوارج برمی گردد کسانی که امیرالمؤمنین علی علیه السلام را واجب القتل می دانستند. این دو برادر،‌ به همراه عمر سعد و برای جنگ با امام حسین علیه السلام به کربلا آمده بودند. روز عاشورا نیز همه جا در کنار کوفیان بودند و از هیچ تلاشی برای ضربه زدن به سپاه سیدالشهداء علیه السلام فروگذار نکردند. عصر عاشورا شد، یاران باوفای اباعبدالله علیه السلام روی زمین افتاده بودند و به شهادت رسیده بودند عزیز فاطمه تکیه به نیزه غریبی داده و فریاد استغاثه اش در کربلا طنین انداز شده است.

چرا تقوی عامل عاقبت به خیری است ؟

جواب اینست كه گناه همانند شكاف كشتی ،درز لباس ،ترك شیشه عامل نفوذ شیطان و گناه می باشد و این امرموجب فساد نفس می گرددو صحت و سلامتی نفس را از بین می برد و بیمارمی سازد و این بیماری و فساد نفس باعث عاقبت به شری انسان می گردد

«اما من مغیث یغیثنا لوجه الله اما من ذابّ یذبّ عن حرم رسول الله» آیا فریادرسی نیست که برای رضای خدا به فریاد ما برسد؟! آیا مدافعی نیست که از حرم رسول خدا دفاع کند؟!
یکی از این دو برادر به دیگری گفت: برادر می شنوی و می بینی که حسین علیه السلام غریب و تنها شده است؟ مگر نه این که او نوه پیغمبر خداست؟ برادر تا الآن با او جنگیده ایم، بیا این آخرین فرصت را از دست ندهیم و او را یاری کنیم. سعد گفت: حرفی نیست اما اگر رفتیم و امام فرمود: دیر آمده اید، اگر رفتیم و توبه ما را قبول نکرد چه کنیم؟ ابوالحتوف گفت:‌ سعد بیا برویم. اگر بنا بود که حسین علیه السلام دست رد به سینه ی ما بزند که دیگر نمی گفت: «هل من ناصر ینصرنی؟» این دو برادر در آخرین لحظات واقعه عاشورا، به سمت سیدالشهداء علیه السلام آمدند و امام، با آغوشی باز، از آنان استقبال کرد. سعد و ابوالحتوف، شمشیر از غلاف بیرون کشیدند و به یاری امام خود در برابر لشکر کوفه پرداختند و به شهادت رسیدند و این گونه در راه خدا و امام زمانشان عاقبت به خیر شدند.


منابع:
تفسیر المیزان -علامه محمد حسین طباطبایی
تفسیر نمونه-ایه الله مكارم شیرازی
نهضت حسینی-واعظ صادقی
لهوف-ابن طاووسلینک منبع

مطلب عواملی که انسان را عاقبت بخیر می کند در سایت مفیدستان.


لینک منبع و پست :عواملی که انسان را عاقبت بخیر می کند
http://mofidestan.ir/%d8%b9%d9%88%d8%a7%d9%85%d9%84%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%b3%d8%a7%d9%86-%d8%b1%d8%a7-%d8%b9%d8%a7%d9%82%d8%a8%d8%aa-%d8%a8%d8%ae%db%8c%d8%b1-%d9%85%db%8c-%da%a9%d9%86%d8%af-2/]]>
تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد 2017-09-11T18:43:46+01:00 2017-09-11T18:43:46+01:00 tag:http://jamshidf.mihanblog.com/post/15 نویسنده   تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد تزیین میوه های جشن تولد تزیینات زیبای کیک های جشن تولد تزیین شیرینی های جشن تولد عکس تزیین میوه جشن زیباترین تزیینات انواع کیک آموزش تزیین کردن میوه برای جشن مدل های تزیین میوه مطالب مرتبط:   ایده های خلاقانه و جذاب برای تزیین میوه ها تزیینات میوه با شکلات برای جشن تولد کودکان تصاویر تزیین ژله با میوه تازه ایده های بامزه و جالب برای تزیین موز آموزش میوه آرایی با توت فرنگی The post تزیینات زیبای  

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیین میوه های جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای کیک های جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیین شیرینی های جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

عکس تزیین میوه جشن

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

زیباترین تزیینات انواع کیک

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

آموزش تزیین کردن میوه برای جشن

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

مدل های تزیین میوه

تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد

مطالب مرتبط:

 

ایده های خلاقانه و جذاب برای تزیین میوه ها

تزیینات میوه با شکلات برای جشن تولد کودکان

تصاویر تزیین ژله با میوه تازه

ایده های بامزه و جالب برای تزیین موز

آموزش میوه آرایی با توت فرنگی

The post تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد appeared first on جذاب.


لینک منبع و پست :تزیینات زیبای خوراکی ها و دیزاین جشن تولد
http://www.jazzaab.net/%d8%aa%d8%b2%db%8c%db%8c%d9%86%d8%a7%d8%aa-%d8%b2%db%8c%d8%a8%d8%a7%db%8c-%d8%ae%d9%88%d8%b1%d8%a7%da%a9%db%8c-%d9%87%d8%a7-%d9%88-%d8%af%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c%d9%86-%d8%ac%d8%b4%d9%86-%d8%aa%d9%88.html]]>